Със сериозни надежди и очаквания откриват сезона на едър дивеч в ловна дружинка Братя Даскалови с председател Златин Стоев. Ловците изглежда започват най-сетне да въздъхват с облекчение след невижданата пустош в резултат на Африканската чума по свинете.
-Полагаме много грижи за дивеча – подхранваме, изграждаме хранилки, солища, калища, коментира един от запалените авджии в дружинката Христо Гъчев. Така е и в съседните дружинки. Разселват се фазани или яребици. Ловуваме и на чакал. Доста дружинки се хвалят с добри запаси от заек. На места има и сърни. Сякаш намаляха и бракониерите. Напоследък забелязваме прасенца – разбира се, не с някогашната численост. Но си е радост за окото. В гората вече има живот. Има и надежда за разнообразен и емоционален лов. Най-важното е, че в събота излизаме с хъс и емоция. Прасета има. Загряхме с гургулиците. Сега идва истинския лов. Очакваме сезона да ни донесе сговор, шумна софра след излета и мого слука.
Сн. 1 Христо Гъчев
Стефан ЛЮБЕНОВ
