ЛЕКАР НА ГОДИНАТА 2025 в областта е д-р Михаил Михалев, началник на кардиологичното отделение в УМБАЛ Тракия, съобщи д-р Любомир Трифонов, който застана начело на старозагорското лекарско съсловие след неочакваната кончина на председателя д-р Елена Стайкова. -Въпреки трагичното събитие, помрачило Деня на българския лекар – 19 октомври, все пак събрахме съсловието, за да отчетем успехите си през годината и за да връчим  ежегодните награди Лекар на годината, каза д-р Трифонов. В категория Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос за развитието на специалността приза получи педиатърът д-р Галина Ленкова, която в продължение на половин век лекува децата и жителите на Стара Загора. В категорията  Принос в развитието и прилагането на иновативна медицина и уникални техники наградата бе присъдена на ортопед-травматолога доц. д-р Бисер Макелов от УМБАЛ Проф. д-р Ст. Киркович.  Отличието Ти си нашето бъдеще– награда за младите медицински надежди – си поделиха д-р Анелия Милкова-Богданова и д-р Николай Генов, д.м. По време на връчване на наградите на заслужилите лекари д-р Трифонов обяви още, че с решение на районната колегия се учредява стипендия на името на д-р Елена Стайкова в подкрепа на млади медици. Тя ще бъде ежегодна и ще подкрепя млади лекари, които желаят да надграждат своите знания и умения. Д-р Любомир Трифонов съобщи още за предстоящо Общо събрание на колегията за избор на председател, за предстояща промоция в Медицински факултет и за  участие  на старозагорски специалисти в преговорите по Националния рамков договор за медицински дейности между здравните съсловни организации и касата.