-Движение Нашият град влиза в предстоящата предизборна надпревара с 51 мандата. Листата ни е разнородна. Всеки един от нас си има, кауза, която е готов да отстоява в бъдещия местен парламент, коментира председателят на листата за общински съветници на Движение Нашият град-Стара Загора Петър Желязков.
-Няма да издигаме кандидати за кметове в старозагорските села. Смятаме, че бидейки в Общинския съвет ще имаме достатъчно лостове да им помагаме. Воденето на предизборна кампания е въпрос на каузи и на реклама, така че тези каузи и идеи да достигнат до по-широк кръг от хора. Ще се стремим да достигнем до повече граждани, провокирайки младите през съвременните средства за комуникация, каза още Петър Желязков.
-Няма смисъл от смяна на капитана на кораба, за това за кмет на Стара Загора ще подкрепим Живко Тодоров. Кампанията е такава, каквато е. Ние сме преди всичко старозагорци. Ще водим позитивна кампания, защото ще продължим да се срещаме с нашите съграждани и след изборите, допълни третият в листата на Движение Нашият град Антон Андонов. Той припомни за приключилата подписка ма съмишлениците му, с която се иска старозагорското дружество на ВиК от държавно да стане общинско.
-Инициативата ни събра близо 12 000 подписа. Независимо от това дали ще присъстваме в следващия Общински съвет или не, ще я внесем там. Юридически е трудно, но не е невъзможно ВиК-Ст. Загора да стане общинско чрез референдум.
Купуването и продаването на гласове е престъпление.
